EDH VE TERTHERA TERBIUM-161 İÇİN MÜNHASIR DAĞITIM ANLAŞMASI İMZALADI

Anlaşma, Tb-161’in Türkiye, Bulgaristan ve Azerbaycan’a hızlı bir şekilde girişini sağlayacak ve kanser tedavisi için yeni bir radyofarmasötiğin uygulanmasını mümkün kılacak.

BREDA, 17 Ekim 2023 – Radyofarmasi ve nükleer tıp alanında öncü bir kuruluş olan EDH Nükleer Tıp & Sağlık Hizmetleri (“EDH”) ve TerThera BV ;  Türkiye, Bulgaristan ve Azerbaycan bölgeleri için münhasır bir dağıtım anlaşması imzaladıklarını duyurmaktan memnuniyet duymaktadır.

Nötron aktivasyonu ile üretilen taşıyıcısız bir lantanit olan Terbium-161, bilinen radyolantanitlerle karşılaştırılabilir kimyasal özellikler sergileyen Radyoligand Terapisi (RLT) için oldukça umut verici bir radyonüklid olup, daha yüksek doğrusal enerji transferine sahip Auger elektron emisyonunun en yüksek ilavesi nedeniyle, primer ve (mikro) metastazlı kanserler için anti-tümör yeteneklerini geliştirme potansiyeline sahiptir. EDH, Terbium-161’i öncelikli olarak Türkiye’ye getirerek hem preklinik hem de klinik araştırmaların başlamasına olanak sağlamıştır.

EDH Genel Müdürü Hasan Ulaş Özcan “TerThera’daki değerli ortaklarımızla gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği beni kesinlikle heyecanlandırıyor. Onların paha biçilmez katkıları ve uzmanlıkları, bu çığır açan teknolojinin hayata geçirilmesinde çok önemli bir rol oynadı. Bu ortaklığın potansiyeli gerçekten benzersiz ve önümüzde iddialı bir yolculuk olsa da, yolumuz aydınlık ” dedi. “EDH’deki olağanüstü ekibimize de en içten şükranlarımı sunmak istiyorum. Onların sıkı çalışmaları, özverileri ve sarsılmaz bağlılıkları TerThera ile bu işbirliğinin gerçeğe dönüşmesinde etkili oldu. Birlikte, son derece umut verici bir geleceğe doğru yol alıyoruz.”

EDH, Terbium-161’i her bölgede yaygın olarak kullanılabilir hale getirme çabalarını daha da arttırmakla kalmayacak, aynı zamanda RLT için Terbium-161’in uygulanmasına yönelik olarak zaman içinde küresel Nükleer Tıp camiasıyla paylaşılacak olan ve şiddetle ihtiyaç duyulan klinik kanıtların üretilmesine de büyük destek sağlayacaktır.

TerThera CEO’su  Philippe van Overeem “Hem profesyonel hem de özel hayatımda Türkiye’ye karşı her zaman kalpten sıcak duygular hissettim. Türkiye, nükleer tıp alanında çok güçlü bir yetkinliği olan harika bir ülke,  Ga-68 PET teşhisini ve RLT’yi yaygın olarak benimseyen ilk ülkelerden biri. Nükleer tıp sektöründe uzun ve verimli bir deneyime sahip bir şirket olan EDH ile işbirliğimizde parlak bir gelecek görüyoruz” dedi.  “EDH’nin Tb-161’i Türkiye, Azerbaycan ve Bulgaristan’da piyasaya sürmek için başlattığı fikirler gerçekten dikkate değer ve çok verimli ve uzun vadeli bir ilişki öngörüyoruz”

TerThera BV Hakkında

TerThera, Hollanda merkezli radyonüklid üretimine odaklanmış bir şirkettir. TerThera’nın kurucuları ve çalışanları nükleer tıp endüstrisinde onlarca yıllık deneyime sahiptir ve tüm odaklarını yenilikçi radyonüklid Terbium-161’in (Tb-161) üretimine vermişlerdir. TerThera, onkoloji ve nükleer tıpta radyonüklidlere yönelik artan talebi karşılamak için küresel bir platform oluşturuyor.

EDH Hakkında

EDH, radyofarmasi ve nükleer tıp alanında önde gelen bir lider olarak, son teknoloji cihaz satışları ve satış sonrası destek, radyofarmasötik dağıtımı ve anahtar teslim proje danışmanlığını kapsayan kapsamlı bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. On yılı aşkın deneyimiyle EDH, yeni teknolojiler, mevzuata uygunluk ve sektörel ağ oluşturma konularında uzun yıllara dayanan uzmanlığa sahiptir ve müşterilerinin radyofarmasi ve nükleer tıp alanında yenilik ve uygunluğun ön saflarına erişmesini sağlar.

Daha fala bilgi için tıklayınız

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.