Gen Era ve EDH güçlerini birleştiriyor

Gen Era Diagnostik ve EDH Nükleer Tıp ve Sağlık Hizmetleri, kişiye özel teşhis ve tedavi alanlarındaki uzmanlıklarını bir araya getirerek güçlerini birleştiriyor.

Yeni Nesil Dizileme (NGS), Moleküler Biyoloji, Biyoinformatik ve Yaşam Bilimleri hizmetleri için lider bir genomik hizmet şirketi olan Gen Era, NGS alanında Türkiye’nin ilk hizmet sağlayıcılarından birisi olarak geniş bir uygulama yelpazesini kapsayan teknik bilgi ve protokollerle, bu projelerinin geleceğini bugünden şekillendirmeye devam ediyor. Paydaşlarına kısa geri dönüş süresi, rekabetçi fiyatlandırma ve benzersiz bilimsel destek sunarak hizmet verdiği coğrafyalarını genişleten Gen Era, bünyesine yakın zamanda kattığı RefGen ile de yenilikçi ürünler geliştirilmesinde öncü rolünü perçinlemektedir.

Nükleer tıp sektöründe dünyada önde gelen prestijli firmaların 20’den fazla ülkede yetkili temsilciğini üstlenen EDH, kişiselleştirilmiş kanser teşhis ve tedavisi ürünleri ile Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu bölgesinde faaliyet göstermektedir. Radyofarmasötik üretim, kalite kontrol ve görüntüleme ekipmanlarının satış, dağıtım ve teknik servisi faaliyetlerine ek olarak hedefe yönelik tedavide kullanılan öncü ürünleri ABD’deki iş ortakları ile araştırmacıların kullanımına sunan EDH aynı zamanda Avrupa’daki iş ortakları ile yeni ürün geliştirme çalışmalarına devam etmektedir.

Birleşmenin getireceği sinerji ile Gen Era, günümüzde önemi gittikçe artan moleküler/genetik tanı ve hedefe yönelik tedavi alanlarındaki değer zincirini tamamlamak yönünde biyoenformatik yazılımlar, yeni nesil dizileme çözümleri ve kişiselleştirilmiş onkolojide niş ürünler ile global pazarda pozisyonunu güçlendirecektir. Bu amaçla yakın zamanda inorganik büyüme de dahil olmak üzere hızlı ve güçlü coğrafi büyüme stratejisi ile Türkiye dışı pazarlarda daha aktif olunması hedeflenmektedir. Yeniden yapılanma sonrasında nükleer tıp ve radyoteranostik alanındaki faaliyetler EDH markası ile sürdürülecektir.

Gen Era Yönetici Ortakları Alper Emrah İşeri ve Murat Topaloğlu birleşme ile ilgili olarak şunları söyledi:

“EDH ve Gen Era’nın birbirini tamamlayan ürün ve hizmetleri sayesinde niş alanlardaki bilgi birikimimizi artırırken bu birleşmenin global pazarlara açılma yolculuğumuzda da bize çok büyük bir güç ve değer katacağına inanıyoruz. Özellikle kişiselleştirilmiş onkoloji alanında EDH’nin pazara sunduğu ürünlere ek olarak Refgen bünyesinde geliştirmekte olduğumuz tanı çözümlerimizin birlikte kullanımı ve bütüncül bir yaklaşımla tüm paydaşlarımıza inovatif ürünler sunabilecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bunun yanında her iki firmanın vizyoner yaklaşımı, paydaşları ile iyi ilişkiler ve iş etiği gibi temel değerlere sahip olmasının yeni yapılanmanın başarıya ulaşmasında çok önemli olacağını düşünüyoruz”

EDH Kurucusu ve Genel Müdürü Hasan Ulaş Özcan:

“Genetik ve yaşam bilimleri alanlarında bugüne kadar gösterdiği olağanüstü gelişim ve başarıları ile ulusal ve uluslararası arenada haklı bir takdir kazanmış Gen Era ailesinin bir parçası haline geliyor olmaktan dolayı çok mutluyuz. Özellikle nükleer tıp, tıbbi cihaz ve klinik araştırmalar sektörlerinde deneyimli ve küresel oyuncularla uzun soluklu ilişkiler geliştirmiş ekibimizle Gen Era bünyesinde geleceğin tıbbının önemli oyuncuları arasında yer alma amacı ile çıktığımız yolculuğa başlamanın heyecanını duymaktayız.” yorumunu yaptı.

 

www.gen-era.com.tr   |    www.edhmed.com